drnowopolskiTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi szukaj 
Polska2019.08.09 18:32

Polska i dwa imperia zła

   
 
Za czasów prezydentury Ronalda Reagana rozpowszechniło się określenie Związku Radzieckiego mianem „Imperium Zła”. 
 

Za czasów prezydentury Ronalda Reagana rozpowszechniło się określenie Związku Radzieckiego mianem „Imperium Zła”. Imperium to było już wtedy w stadium upadku. 

Dziś w stadium rozkładu znajduje się drugie imperium (USA), które co prawda nie określa się epitetem „zła”, ale które może z powodzeniem konkurować w tym względzie z pierwszym.

 

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że nasza Ojczyzna była częścią składową pierwszego (PRL) i jest obecnie elementem drugiego (III RP). 

 

Aby móc prognozować przyszłość Polski, najlepiej jest porównać szanse i zagrożenia okresu PRLu z tymi obecnymi w III RP.

 

Oba omawiane imperia charakteryzują się trójwarstwową strukturą.  Ich twarde jądra to ZSRR i USA.  Otoczenie tychże stanowili/ią „sojusznicy”.  W przypadku ZSRR były to tzw.  „kraje demokracji ludowej”, w skład których wchodziła PRL.  W przypadku USA są to państwa Unii Europejskiej, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Japonia i Korea Południowa.  Zewnętrzna warstwa imperiów to „kraje trzeciego świata”, które w wyniku zmagań dwu mocarstw przechodziły „z rąk do rąk”.

 

Elitę zarówno jednego, jak i drugiego imperium stanowili/ią żydzi, którzy dbają jedynie o własne interesy i instrumentalnie traktują ludność tubylczą. Różną jednak zastosowali oni strategię w obu omawianych przypadkach. 

 

Sowieckie Imperium Zła można określić jako „odśrodkowe”.  Strumień dóbr płynął od jądra i otoczki (krajów demokracji ludowej) do podopiecznych z trzeciego świata.  Budowano im przemysł, szkolono kadry, tych tubylców którym udało się już zejść z drzew wysyłano na „studia” do ZSRR i Demoludów, gdzie pławili się oni w rozkoszach kontaktów z pięknymi i niezmiennie przychylnymi wszelkiej egzotyce, Słowiankami. I wszystko to na koszt obywateli imperium.  W zamyśle władców imperium, strategia taka miała zyskać przychylność mieszkańców krajów trzeciego świata.  Rodziła ona jednak dodatkowe konsekwencje w postaci nędzy społeczeństwa ZSRR, biedy obywateli Demoludów oraz stosunkowo wysokiej stopy życiowej „podopiecznych” z trzeciego świata.  Niektóre państwa z tego obszaru, takie jak Irak, Libia czy Syria, znacznie przerosły stopą życiową swych „opiekunów”.  Aby móc prowadzić tego rodzaju politykę imperium zmuszone było rozbudowywać bazę materialną, nie tylko w sektorze militarnym.  W rezultacie dawało to wszystkim obywatelom pracę i kawałek chleba.  Ograniczenia emigracyjne wspomagały wzrost populacji społeczeństw imperium.  W rezultacie czego, takie społeczeństwa jak polskie mogły przetrwać biologicznie w swych narodowych ramach.

 

Amerykańskie Imperium Zła to organizacja „dośrodkowa”.  Strumień dóbr wsysany jest z peryferii (kraje trzeciego świata) do „twardego jądra” (USA). Po drodze „okruchy z pańskiego stołu” dostawały się „sojusznikom” oraz społeczeństwu amerykańskiemu.  Bezwzględna eksploatacja państw trzeciego świata spowodowała ogrom nienawiści do Zachodu w ogólności a USA w szczególności.  Przy czym wyjątek w tej regule stanowią byłe kraje Demoludów i obszaru postsowieckiego.  One wyzysk i pomiatanie odbierają jako „sojusznicze pieszczoty”.  Otwarte granice pozwalają ich obywatelom na „robienie kariery na Zachodzie”, a masom kolorowych emigrantów, których amerykańskie „bombardowania humanitarne” strząsnęły z drzew, przenikać na pustoszejące terytoria.

 

Porównując opisane systemy funkcjonowania imperialnego, można łatwo zauważyć, że o ile w czasach PRLu istniała realna szansa na przetrwanie Narodu, o tyle teraz jest to co najmniej dyskusyjne.  Inna sprawa, że większość obywateli III RP nie czuje się związanych z Polską ani Jej cywilizacją i kulturą, które są im po prostu nieznane dzięki „wysokim standardom europejskim” w szkolnictwie i edukacji.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

 

 

 
521 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: PRL, III RP, USA, ZSRR, globalizm, neokolonializm.
Re: Polska i dwa imperia zła 
Trojanka, 2019.08.13 o 09:27
Ojojoj... ale się sypnęło...

Oficer CIA: Wszystkie ataki terrorystyczne to operacje służb specjalnych.

+t.co
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Delirium plemienia żmijowego i co z tego wynika
miarka → drnowopolski
Re: Putinowska Rosja w pogoni za imperialną glorią
interesariusz → drnowopolski
Re: Motherfucker i inne sowieckie kolędy dnia [...]
miarka → drnowopolski
Re: FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
miarka → drnowopolski
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
miarka → Ikulalibal
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
Ikulalibal → miarka
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
miarka → Ikulalibal
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
Ikulalibal → miarka
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
miarka → Ikulalibal
Re: Biomasa III RP
miarka → Ikulalibal
Re: Biomasa III RP
Ikulalibal → miarka
Re: Biomasa III RP
miarka → Ikulalibal
Re: Szatański miot znów tryumfuje!
Ikulalibal → drnowopolski
Re: Biomasa III RP
Ikulalibal → miarka
więcej…